Gerekli Durumlarda Yan Etki Raporlama Uyarısı


Novo Nordisk'e bildirmek isteğinde yaşayabilir ya da bir yakınınız yaşadığı bir advers ilaç reaksiyonunu direkt. Bunun için verilen telefon numaralarından hasta Çağrı Merkezi'ni arayabilir ya da www.diyabet.com adresindeki iletişim bilgilerinde yer alan merkez bizi arayarak e-posta adresinizi ve mesaj / sorunuzu yazarak bize ulaşabilirsiniz. E-posta mesajı gönderiyorsanız lütfen konu başlığı “advers ilaç reaksiyonu bildirimi” yazınız.

Advo Noisk Nordisk'in olayı yaşayan kişiye ait şu andaki bilgiyi öğrenmesi gerekiyor: ilaç reaksiyonunu değerlendirebilmek için

İsim ve iletişim bilgileri, yaş ve cinsiyet, advers ilaç reaksiyonunun tarifi (sonuçlarla birlikte), reaksiyona neden olabilirkeniniz ilacın adı (markası), ilacın ne kadar zamandır olabilirseniz, advers ilaç reaksiyonunun ne zaman başladığı, bilgi ve diğer hastalıklar hakkında bilgi.

Novo Nordisk'in, bu olay hakkında bilgi sahibi olan bir Sağlık Mesleği Mensubundan ek bilgi alması gerekebilir. Bulanık, aile hekimi ya da ilacı yazan hekim ile taramasına izin vermemelisin ve mümkünse bu sayfada rehberlik yapabilirsin.

Novo Nordisk (NN) tarafından kayda alındığını bilgilerinize sunarız. Kişisel Veriniz NN global güvenlik veritabanı girildi ancak kişisel bilgileriniz yasal makamlara iletilen bilgilerde ifşa edilmeyecektir.

 

 

 

Yasalar hakkında bilgiler bir uzman tarafından doğrulatmak zorunluluğunuzda bilgilerimizden, hekiminizle (veya başka bir uzman ile) iletişim kurmak için izninizi izleriz.

 

 

 

Yan Etki Bildirim Formu